Hesaplanmamış Sıfır Kredi Notları

Kredi çekmek amacıyla kredi notunu öğrenmek isteyenler, sorgulama platformları üzerinden hesaplanmamış sıfır kredi notu gibi bir ibare ile karşılaşabilirler.

Bu ibare sorgulama yapan kişinin herhangi bir kredi notunun bulunmadığını ifade eder. Bu durum olağandışı bir durum değildir. Bankalarla ilişkiler doğrultusunda hazırlanan kredi notları, bankalarla ilişki kurmamış kişiler için hazırlanamayabilir.

Eğer Kredi Kayıt Bürosu’nda geçmiş banka ilişkilerine dair yeterli bilgi bulunmazsa, bu tür bir ibare ile doğal olarak karşılaşabilirsiniz. Bu durumda niyetiniz kredi çekmekse bazı işlemler gerçekleştirmeli ve kredi notunuzun oluşmasını sağlamalısınız.

Bu Kişiler Ne Yapmalı?

Kredi çekmek amacıyla kredi notu sorgulama işlemi yapan ve kredi notunu öğrenenler, ancak hesaplanmamış sıfır kredi gibi bir ibare ile karşılaşanlar ne yapmalı?

Bu kişilerin aslında yapacakları çok basit birkaç işlem… Banka ile daha önce düzenli bir ilişkileri olmamış bu kişiler ilk olarak banka ile ilişki kuracaklar. Bunu farklı yollar ile yapabilirler.

Bankaların sunduğu çeşitli ürünleri kullanarak bankalar ile diyalog içerisinde girerseniz, kredi notunuzun kısa bir süre sonra hareketlendiğini ve olumlu yönde seyrettiğini görürsünüz. Elbette bu durum sizin bankalar ile olan ilişkileriniz doğrultusunda gerçekleşecektir.

Yani ödeme periyotlarınızdaki olumsuzluklar da kayda alınır ve düşük kredi notu olarak size geri döner.

Düşük Limitli De Olsa Kredi Kartı Edinin

En basit çözümlerden bir tanesi düşük limitli de olsa ve hatta çok ama çok az kullanacak bile olsanız bir adet kredi kartı edinmektir.

Bu kartı edinir ve kredi kartı borcunuzu her ay düzenli olarak bankaya yatırırsanız, sadece üç ay içinde bile kredi notu öğrenme işlemi yaparak, ortaya çıkan olumlu sonucu gözlemleyebilirsiniz.

Bu tür durumlarda kısa periyotlar bile kredi notuna çok fazla etki edebilmektedir. Bu nedenle kredi notunuzun bir daha yükselmeyeceği hissini edinmek yerine hemen harekete geçerseniz, kredi notunuzun hızlı bir şekilde yükseldiğini görebilirsiniz.

Kredi notunun düşmesi ne kadar kolaysa, yükselmesi de o kadar kolaydır. Kredi kartı dışında bankada vadeli bir hesap açma yöntemini de deneyebilirsiniz.

Önerilen Yazılar

VR İle İstediğiniz Yerdesiniz

Teknoloji engellenemeyen bir çılgınlıkla geleceğe doğru koşuyor. Onun....

İnternetten Para Kazanmak

Pandemi ile beraber internet üzerinden para kazanma isteği artmıştır.....

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2021

Bankalar çoğu zaman ev hanımlarını önemser ve onların da ekonomiye....

© 2020 Gelirci.com | Tüm Hakları Saklıdır. Awarder 4