İnterneti Kullanıp Ünlü ve Zengin Olan Harika Gençler

İnternet artık büyük küçük herkesin hayatının bir parçası olmuş durumdadır. İnternet, kullanımı şayet doğru ve kontrollü yapılırsa insana çok farklı özellikler katabilecek bir teknolojidir. Bunu dünyaca ünlü gençlerde görebiliyoruz. Bilgisayar teknolojilerini kullanarak veya internetten YouTube üzerinden paylaşımlarda bulunarak ünlü ve zengin olan pek çok genç bulunmaktadır.

 

İnternet ve Sosyal Medyanın Zengin Ettikleri

İnterneti ve sosyal medyayı kullanarak zengin olan pek çok kişi bulunmaktadır. Son zamanlarda artık YouTuber’lık bir meslek olarak kabul edilmişken bu alanları kullanıp çok para kazanmanın da mümkün olduğu görülmüştür. Bu gençlerden birkaç tanesinden bahsedebiliriz.  Nick D’Aloisio 15 yaşında olduğu dönemde hazırladığı “Summly” adlı mobil uygulamayı Yahoo’ya satıp çok para kazanan gençlerden oldu. “Summly” haberleri kişilere özel özetleye bir uygulama olarak çok fazla tutuldu. Apple Store’da da yerini alan bu çalışma Nick D’Aloisio’nu çok çok zengin ve ünlü yaptı.

Evan 8 yaşında YouTube’dan 1 milyon dolar kazanmıştı. Bunu nasıl mı yaptı? Cevap çok basit YouTuber oldu. Kendi adıyla EvanTube HD adlı kanalı açıp buradan babasının Evan ile çektiği videoları yayınlayarak internet üzerinde çok tanınan biri oldu.

Jaylen Bledsoe 13 yaşında iken “Jaylen Technologies”adlı bilgi teknolojisi ve grafik tasarım üzerine bir şirket kurdu. Şu an 18 yaşında olan Jaylen Bledsoe kurduğu şirketin CEO’su. Jaylen Bledsoe aynı zamanda çok iyi bir konuşmacıdır. Bu yaşta farklı pek çok yatırımın peşinden koşmaktadır.

Juliette Brindak 17 yaşındayken “Miss O & Friends” adlı sosyal medya sitesini kurdu. Facebook’a rakip olan bu sitenin üye sayısı 10 milyonu aşmış durumdadır. Juliette Brindak bu işe hobi olarak başlayıp zengin olan gençlerden biri.

 

Tyler Dikman 15 yaşındayken bilgisayar parçası satıcılığı yaparak başlayıp şu an Cooltronics.com’un sahibi oldu. Ticari hayatına 5 yaşında pazarlarda limonata satarak başlayıp milyarder olan gençlerden biri olarak tanınıyor.

Michael Furdyk 17 yaşındayken artık hem zengin hem de ünlü biri olarak televizyonlara çıkmaya başlamıştır. Ona bu ünü kazandıran küçük yaşlarda hazırlayıp açık arttırma ile sattığı web siteleri diyebiliriz. Son olarak bir teknoloji dergisi hazırlamış ve satmıştır.

 Ben Pasternak 16 yaşında çok zengin biri oldu. Ona bu zenginliği hazırladığı “Impossible Rush”adlı uygulama getirmiştir. Zeka ve beceri gerektiren bu uygulama App Store’da “En İyiler” listesinde uzun süre bulundu. Yeni uygulamalarıyla Silikon Vadisi’ni peşinden koşturan bir genç olarak tanınıyor.

Isaiah Turner 18 yaşında bir hacker olarak başlayıp şimdilerde “Monkey” adlı sosyal medya platformunun kurucusudur. Pek çok internet sitesinde çalışmalar yaptı.

Robert Nay 14 yaşında kodlama yapmayı öğrenerek” Bubble Ball”adlı oyunu hazırladı. Şu an Nay Games adlı sitede yeni oyunlar programlıyor.

Ashley Qualls ise 14 yaşında bilgisayar dünyasında kendini geliştirip Whateverlife.com adlı sitede hazırladığı ürünleri sergileyerek tanındı. Şimdilerde kurduğu sitenin yedi milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır.

 

Önerilen Yazılar

İnternetten Para Kazanmak

Pandemi ile beraber internet üzerinden para kazanma isteği artmıştır.....

Görev yap para kazan

Son zamanlarda internet üzerinden para kazanma siteleri artış göstermiştir.....

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2021

Bankalar çoğu zaman ev hanımlarını önemser ve onların da ekonomiye....

© 2020 Gelirci.com | Tüm Hakları Saklıdır. Awarder 4