VR İle İstediğiniz Yerdesiniz

Teknoloji engellenemeyen bir çılgınlıkla geleceğe doğru koşuyor. Onun ardından koşanlar ve yetişenler çok farklı deneyimlere imza atıyor. İzlediğimiz bilim-kurgu filmlerinde gördüğümüz pek çok şey yakın zamanda hayatımızın bir parçası oluyor. Düşünen ve hisseden robotların insan hayatında yer aldığı zamanın da çok yakında olduğu düşünülüyor. Yaşadığımız zaman diliminde her şeyin kontrolü insanın elinde bulunuyor. İnsan tasarladığı dijital cihazları kontrol edebiliyor. Bu ürünlerden biri de son dönemin en ileri teknolojisi diye bilinen VR (virtual reality/sanal gerçeklik) gözlük teknolojisi olarak biliniyor. Bu sanal gözlükler, ilk tasarımlarıyla sadece bilgisayar oyunlarında kullanılırken şimdi insan hayatına yepyeni deneyimler katan bir ürün haline geliyor. Bu deneyimlerden birinde, insan evinde otururken yaşadığı şehri, dünyayı hatta uzayı gezebiliyor. Yine bir insan oturduğu yerden satın almak istediği evleri gezebiliyor. Bütün bunlar VR sanal gözlük teknolojisinin insan hayatına hafifçe dokunmasıdır diyebiliyoruz.

 

Haydi Arkadaşlar Partiye!

 

İnsanlar çok yoğun çalışma hayatının ardından evlerine geldiklerinde yorgun olabiliyor. Bu yorgunluk içerisinde dışarı çıkıp arkadaşlarıyla vakit geçirmesi çok mümkün olamayabiliyor. İşte sanal gözlük uygulamalarından “Oculus Rooms and Parties” uygulaması ile oturduğunuz yerden arkadaşlarınızla bir mekanda buluşup vakit geçirip oyun oynayabiliyorsunuz. Bu uygulamada arkadaşlarınızla toplandığınız odada aynı zamanda canlı ve sesli sohbet imkanı da sunuluyor. Bu uygulamaya yakın bir uygulama olan “AltSpace VR” uygulamasında ise arkadaşlar akşam film izlemek için sözleşiyorlar. Belirlenen saatte buluşuyorlar ama bu buluşma sanal ortamda gerçekleştirilen bir buluşma oluyor.  Sinemada buluşan tüm arkadaşlar VR gözlüklerini takıyor ve birlikte film izlemeye başlıyor. Tek eksik olan patlamış mısır onu da herkes kendi mutfağında hazırlayıp film izlemeye ellerinde patlamış mısırla oturabiliyor. Bu uygulamayı abartan bazı işverenlerin çalışanlarına verdikleri gözlükler aracılığıyla istedikleri an toplantı yaptıkları da söyleniyor.

 

İstediğin Evi Oturduğun Yerden Gez

 

VR sanal gözlük teknolojisini geleceğin bankalarının da kullandığı görülüyor. Bir bankaya gidip ev için kredi almak istediğinizi söylüyorsunuz. Banka sizi hemen Vectuel & RF Studio uygulamasının bulunduğu kabine yönlendiriyor. Koltuğunuza oturuyorsunuz, sanal gözlüğünüzü takıyorsunuz ve size uygun olabilecek evleri gezmeye başlıyorsunuz. Bu sanal yolculukta evin tüm detayları bulunuyor. Gezdiğiniz evler için beğendiğiniz evi banka aracılığıyla alabiliyorsunuz. Bu uygulama özellikle çok yoğun çalışan insanlar için vakit kaybı olmadan belki de günlerce sürecek bir işi dakikalar içinde halletmesini sağlıyor. Yakında emlakçılar da bu uygulamayı edinip vakit nakittir diyerek çok daha karlı işler yapabilecekler.

 

Bilgisayarın Kontrolü Sende

 

Bilgisayarlar birçok yeniliğin ortaya çıkması ile eski teknolojik ürünler olmaya başlıyor. Çok daha pratik kullanımlı alternatifleri tasarlanana kadar bilgisayarları kullanmaya devam edeceğiz. Bilgisayarı değiştiremesek de onu kullanma yöntemimizi değiştirmemiz mümkün görünüyor. Virtual Desktop uygulaması ile sanal gözlük teknolojisi kullanılarak bilgisayarımızın içine girip maillerimizi okuyabiliyoruz, film izleyebiliyoruz veya oyun oynayabiliyoruz. İşte bu teknoloji insanlar için oldukça büyük kolaylıklar sağlıyor.

Önerilen Yazılar

İnternetten Para Kazanmak

Pandemi ile beraber internet üzerinden para kazanma isteği artmıştır.....

Görev yap para kazan

Son zamanlarda internet üzerinden para kazanma siteleri artış göstermiştir.....

VR İle İstediğiniz Yerdesiniz

Teknoloji engellenemeyen bir çılgınlıkla geleceğe doğru koşuyor. Onun....

© 2020 Gelirci.com | Tüm Hakları Saklıdır. Awarder 4